LLU sporta namam - 50

Par sporta bāzes būvi toreizējā Imanta Sudmaļa bulvārī (tagad Raiņa iela 1) Driksas upes krastā lēmums tika pieņemts 1958. gadā un šajā gadā arī paredzēja sākt būves celtniecību. Aktīvi organizatoriskā darbā iesaistījās rektors Pāvils Zariņš.

Kā stāsta Peldēšanas skolas dibinātājs Uldis Zemzars, tieši rektors bijis tas cilvēks, kas viņu uzaicinājis uz Jelgavu. Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā (LLA, bet tagad - LLU) tika izsludināta vecākā pasniedzēja vieta peldēšanā un U. Zemzars to ieguvis. Ēkas būvniecības laikā viņš ar studentiem rīkojis talkas un piedalījies dažādos darbos, pat dodoties uz Krieviju, lai sagādātu kvarca smiltis topošā baseina filtriem.

"Kad tika plānota Sporta nama būvniecība, diskusijas izraisīja peldbaseins. Es rektoram teicu, ka Sporta nams pilsētā ir kā zelta gredzens, bet Sporta nams ar baseinu - kā zelta gredzens ar briljanta aci," stāsta U. Zemzars. Pats kā kuriozu atceras, ka savas nezināšanas dēļ pieļāvis kļūdu baseina būvniecībā, jo nepareizās vietās ieplānojis stiprinājumus pār baseinu pārvilktajiem karodziņiem. Tas gan lielu skādi baseinam neesot nesis.

Pēc ilgām diskusijām starp celtniekiem un darba pieņēmējiem (toreizējās LLA Būvdirekciju un Administratīvi saimniecisko daļu) 1965. gada 22. decembrī tika panākta vienošanās par Sporta nama nodošanu. Celtniecībai valsts izlietoja ap 500 tūkst. rubļu, tostarp sagādāja sporta inventāru 6 000 rubļu vērtībā. Sporta zāle bija trešā pēc lieluma republikā - 44 x 17 metri. Turpretim peldbaseins bija ar sešiem celiņiem, ar 3 un 5 m augstiem lēkšanas torņiem un tā dziļums - 1,30 līdz 4,50 metri. Sporta nama darbību nodrošināja 42 darbinieki.

© 2018 Jānis Izaks Visas tiesības saglabātas.
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu